# # # # #

Klub karate v Rožnově p. Rad. založili Zdeněk Hanáček a Lubomír Tomášek v roce 1985.  V roce 1991 se  oddíl začal okrajově věnovat okinawskému bojovému umění se zbraněmi Kobudo. V roce 1993 se oddíl stal členem nově založené České federace tradičního karate, později České asociace tradičního karate, člena mezinárodní federace tradičního karate ITKF.

Nábor karate - chci začít cvičit #

O klubu

Oddíl Karate Rožnov založili Zdeněk Hanáček a Lubomír Tomášek, bývalí členové oddílu Karate Frenštát pod Radhoštěm, v roce 1985 jako jeden z oddílů tělovýchovné jednoty Rožnov . Oddíl byl ve svém počátku členem Severomoravského svazu Karate (WUKO).
Vzhledem k nedostatku informací a s tím související stagnací rozvoje, začali trenéři hledat další informace i v příbuzných bojových uměních. V roce 1991 se náš oddíl začal okrajově věnovat okinawskému bojovému umění Kobudo, systému boje se zbraněmi majicími svůj původ v rolnickém nářadí. Své znalosti jsme si rozšiřovali na seminářích a soustředěních vedených senseiem Rainerem Siebertem – 3.Dan Kobudo. Náš oddíl se zaměřil především na Hanbó, Bó, Tessen a částečně i na Tonfu a Sai.
V roce 1992 nás seznámili bývalý člen našeho oddílu – Jiří Hrachovec (kvůli změně zaměstnání založil oddíl SKP Vsetín) s trenérem jihlavského oddílu Luďkem Čibou. L. Čiba v této době cvičil pod vedením Aleše Rotha z Brna, který byl společně s několika přáteli již několik let v kontaktu s italským mistrem, senseiem Waltrem Corrou, žákem v Itálii působícího japonského senseie Shiraie 8.DAN, prezidenta Evropské federace tradičního karate (ETKF). Díky napojení na mistry tradičního karate se začaly dostávat i do našeho oddílu informace o základních principech vytváření a předávání energie v karate, o taktice boje a etice. Během prvního roku společných návštěv se k nám přidali i pomocný trenér oddílu SKP Vsetín Radek Kleibl a trenéři vsetínského oddílu SKTBU Vsetín Robert Dobeš a Michal Březáček.
Od roku 1993 došlo k zahájení příprav a následně vzniku nové organizece Českého svazu tredičního karate, do kterého jsme přestoupili společně s dalšími oddíly, které měly zájem na prohlubování znalostí tradičního karate. Karate, které je zaměřeno na účinnost prováděných technik a na původní principy karate jako bojového umění a nikoliv sportovního odvětví. V roce 1997 došlo ke transformaci a přestoupení oddílů do organizace České federace tradičního karate a později České asociace tradičního karate, která je členem Mezinárodní federace tradičního karate (ITKF) vedené v té době senseiem Hidetaka Nishiyamou 9.Dan, který byl jedním z žáků senseie Gichina Funakoshiho.
V současné době je veškerá výuka zaměřena na trénink tradičního karate.