# # # # #

Klub karate v Rožnově p. Rad. založili Zdeněk Hanáček a Lubomír Tomášek v roce 1985.  V roce 1991 se  oddíl začal okrajově věnovat okinawskému bojovému umění se zbraněmi Kobudo. V roce 1993 se oddíl stal členem nově založené České federace tradičního karate, později České asociace tradičního karate, člena mezinárodní federace tradičního karate ITKF.

Nábor karate - chci začít cvičit #

Nábor nových členů 2019

Od pondělí 9.září do 31.října 2019 probíhá nábor nových členů do našeho oddílu karate. Trénink náboru je ukončen na konci školního roku včetně zkoušek na technický stupeň 8.kyu. Ti šikovnější, kteří trénují i doma mohou zkusit složit zkoušky již v měsíci únor 2020 a přejít do skupiny pokročilých.

V tomto roce jsou opět otevřeny dvě náborové skupiny. První skupina je dorost od 13 let a dospělí, druhá skupina jsou děti ve věku od 6 do 12 let. Trénink obou skupin probíhá odděleně v době tréninku dětí ve velké hale rožnovského Gymnázia.

Cvičební úbor – zpočátku stačí tepláky a triko bez zipů, knoflíků či jiných pevných předmětů, které by mohly způsobit zranění při nácviku ve dvojicích. Později je nezbytné bílé kimono s páskem (obi), které je vyžadováno také na zkouškách, seminářích a závodech.
Cvičí se bosky. V případě chladnějšího počasí je možné cvičit lehkých cvičkách (obdoba baletních piškotů) bez tkaniček, sponek suchých zipů ap.
Z bezpečnostních důvodů se trénuje zásadně a vždy bez prstýnků, řetízků, korálků a náušnic. Náušnice je možné mít přelepeny náplastí.

Poplatek za cvičení v náboru se vybírá buď jendorázově a činí 1.300,- Kč nebo na dvě splátky. První splátka v průběhu zahájení náboru ve výši 800,- Kč a druhá v průběhu února ve výši 600,- Kč.  V tomto poplatku je zahrnut trénink až do konce školního roku. V náborovém poplatku není zahrnut poplatek členskou známku ČUBU, které jsou nezbytné pro složení první zkoušky na stupeň 8.kyu. S případným výběrem kimona a pásku poradíme a doporučíme dodavatele.

V případě, že již máte zkušenosti s karate a znáte základní postoje a techniky, je možné začít trénovat v našem oddíle kdykoliv v průběhu školního roku ve skupině pokročilých.

Kde cvičíme :
Gymnázium, gymnastický sál – Koryčanské Paseky 1725, Rožnov p. Radh., mapa
Gymnázium, hala – Koryčanské Paseky 1725, Rožnov p. Radh., mapa
Sokolovna – Sokolská 497, Rožnov p. Rad., mapa